Příběh čokolády

Jsme perfekcionisté. Z těch nejlepších surovin vyrábíme autentické produkty k nerozeznání od předlohy. IMG_8572_1

Šetříme přírodu, ale nikdy nešetříme na kvalitě. Proto používáme pouze velmi kvalitní belgickou čokoládu Callebaut. Obsahuje totiž 59,5 % kakaa a žádný  palmový olej. I mezi předními světovými šéfkuchaři a cukráři je tato čokoláda velmi oblíbená. A není se čemu divit – je vyrobena z nejlepších a 100% udržitelných kakaových bobů, jejichž původ můžeme vysledovat až k farmářům. Unikátní mix bobů z Pobřeží slonoviny, Ghany a Ekvádoru zaručuje dokonale vyváženou a plnou chuť.

Co především oceňujeme na čokoládě Callebaut? 

  • Více jak 100 lety prověřené tradiční postupy.
  • Využívání kvalitních surovin v čele s prémiovými kakaovými boby.
  • Významný humanitární přesah. 

Z každého prodaného balíčku Finest Belgian Chocolate se belgický výrobce této čokolády rozhodl část zisku investovat do udržitelného pěstování kakaa, a to prostřednictvím nadace Cocoa Horizons. Koupí našich dárkových čokolád tak uděláte radost nejen sami sobě nebo obdarovanému, ale i pěstitelům v Africe, které tím podpoříte. O další důvod navíc dopřát si toto lahodné čokoládové potěšení.Logo_Cocoa Horizons

Výroba čokolády IMG_9701_1

Pěstitelé sbírají na plantáži ty nejlepší kakaové boby, které následně ideálně v celých skořápkách praží. Poté boby rozdrtí a přesypou do větrného tunelu. Ten odvane veškeré skořápky a nechá jen 100% boby, což zaručuje lahodnou chuť čokolády. V následující fázi se z bobů udělá kakaový likér, do kterého se přidají další ingredience, jako je cukr a sušené mléko. 

Směs se slisuje, aby byla čokoláda dokonale hladká bez jediné hrudky. Posledním procesem je končování, během kterého se čokoláda dochucuje, míchá, hněte a provzdušňuje za vyšších teplot, čímž se postupně uvolňuje kakaové máslo. Tento krok nelze uspěchat a trvá mnoho hodin. Ve finále už jen čokoládu vytemperujeme a vyrobíme z ní originální čokoládové tvary.

Během několika let, kdy se výrobě čokodárků věnujeme, jsme se do této lahůdky zamilovali až po uši. A naši zákazníci také a často nezůstanou jen u jedné čokoládové sady. Vyberte si i vy některý z našich nejprodávanějších čokodárků.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení