Příběh čokolády


Jsme perfekcionisté. Z těch nejlepších surovin vyrábíme autentické produkty k nerozeznání od předlohy.

Šetříme přírodu, ale nikdy nešetříme na kvalitě. Proto používáme pouze velmi kvalitní belgickou čokoládu Callebaut. Obsahuje totiž 59,5 % kakaa a žádný  palmový olej. I mezi předními světovými šéfkuchaři a cukráři je tato čokoláda velmi oblíbená. A není se čemu divit – je vyrobena z nejlepších a 100% udržitelných kakaových bobů, jejichž původ můžeme vysledovat až k farmářům. Unikátní mix bobů z Pobřeží slonoviny, Ghany a Ekvádoru zaručuje dokonale vyváženou a plnou chuť.

Co především oceňujeme na čokoládě Callebaut? 

  • Více jak 100 lety prověřené tradiční postupy.
  • Využívání kvalitních surovin v čele s prémiovými kakaovými boby.
  • Významný humanitární přesah. 

Z každého prodaného balíčku Finest Belgian Chocolate se belgický výrobce této čokolády rozhodl část zisku investovat do udržitelného pěstování kakaa, a to prostřednictvím nadace Cocoa Horizons. Koupí našich dárkových čokolád tak uděláte radost nejen sami sobě nebo obdarovanému, ale i pěstitelům v Africe, které tím podpoříte. O další důvod navíc dopřát si toto lahodné čokoládové potěšení.Logo_Cocoa Horizons

Výroba čokolády 

Pěstitelé sbírají na plantáži ty nejlepší kakaové boby, které následně ideálně v celých skořápkách praží. Poté boby rozdrtí a přesypou do větrného tunelu. Ten odvane veškeré skořápky a nechá jen 100% boby, což zaručuje lahodnou chuť čokolády. V následující fázi se z bobů udělá kakaový likér, do kterého se přidají další ingredience, jako je cukr a sušené mléko. 

Směs se slisuje, aby byla čokoláda dokonale hladká bez jediné hrudky. Posledním procesem je končování, během kterého se čokoláda dochucuje, míchá, hněte a provzdušňuje za vyšších teplot, čímž se postupně uvolňuje kakaové máslo. Tento krok nelze uspěchat a trvá mnoho hodin. Ve finále už jen čokoládu vytemperujeme a vyrobíme z ní originální čokoládové tvary.

Během několika let, kdy se výrobě čokodárků věnujeme, jsme se do této lahůdky zamilovali až po uši. A naši zákazníci také a často nezůstanou jen u jedné čokoládové sady. Vyberte si i vy některý z našich nejprodávanějších čokodárků.

Zpět do obchodu